Agroipari parkok fejlesztése Etiópiában az Óbudai Egyetem részvételével

„Fókuszcsoportos interjúk a műszaki hallgatok körében”. Az Óbudai Egyetem STEM Irodája a vállalati képzési igényeket és az oktatás nyújtotta lehetőségeket méri fel egy kutatás keretben Etiópia három városában,  számolt be mindezekről Kersánszki Tamás, az Óbudai Egyetem STEM Iroda vezetője és a Kelet-Afrikai Fejlesztések projektek koordinátora.

A látogatás alatt az Óbudai Egyetem és a Kotebe Egyetem Pedagógiai Karának (Etiópia, Addis Ababa) együttműködési megállapodásának előkészítésére is sor került. Dr. Fekede Tuli dékán úrral és az egyetem Kommunikációs Igazgatójával.

A jelenleg futó közös GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) által támogatott „Agro Ipari parkok fejlesztésének támogatása” projekt mellett meghatározták a résztvevők azokat a területeket (Erasmus+ hallgató és oktatató csere és STEM fejlesztések) melyeken együtt kívánnak működni a közeljövőben.