A STEM IRODA sikerekkel zárta a Kutatók éjszakáját

Az Óbudai Egyetem STEM Irodája (a Magyarországi STEM Platform) két kiállítóhellyel, interaktív táblával (a Netvisor és a Huawei jóvoltából), három képernyős Minecraft játéklehetőséggel, négy szettből felépített LEGO Mindstroms EV3 robot kipróbálásával, és egy STEM információs pulttal várta az érdeklődő fiatalokat szeptember 29-én a Kutatók Éjszakáján.

Több, mint 200 gyermek játszott a LEGO robotokkal, valamint a STEM Iroda által egyedileg leprogramozott Minecraft-al a rendezvény során – az általános iskolásoktól a középiskolásokig és több, mint 70 család regisztrált a Nyári Gyerekegyetemünk tábori hírlevelére, hogy lehetőséget kapjanak a táborra történő előjelentkezésre.

A fényképeket Sárai Judit készítette, Óbudai Egyetem

Sokat beszélgettünk a szülőkkel a táborok tapasztalatairól, visszajelzéseiről, a képzési területekről, céljairól, misszióiról és hatásairól is. Úgy véljük, hogy elégedettek voltak a gyermekek és a szülők is a látottakkal, ezt nem csak a mi meglátásunk mutatja, hanem a feliratkozások száma is és a személyes visszajelzések. Példának okáért, számos véleményezést kaptunk arról, hogy habár van Magyarországon más Minecraft tábor, de ilyen biztosan nincs még egy – hiszen nálunk a Minecraftban a játék során a résztvevők a STEM Iroda által programozott saját világban mozognak, így a fiatalok a játékon túl olyan ismereteket is szerezhetnek, melyek szorosan kötődnek a műszaki- és mérnökképzéshez, mint például a napelem működése, napelem park menedzselése, fissziós atomerőmű felépítése. – ezt alá tudjuk támasztani, hiszen vizsgálva a publikációkat és a nagyvilágot, eddig nem találtunk még egy ilyen tábori struktúrát, mint amit mi képviselünk az Óbudai Egyetemen, így tehát Q2-es (Scopus), és Springer-es cikkekkel alátámasztott, unikális táborról beszélhetünk.” – meséli Márton Zoltán a STEM iroda projekt koordinátora.

„Edelényben megrendezett, ingyenes Nyári Gyerekegyetemi programunk ékes példája a Kutatók Éjszakája programsorozat évközi eseményeinek. 2023-as táborunkat nézve a gyermekek, és a szülők visszajelzései, valamint a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola igazgatója, Barta József úr is megerősítette, hogy nagy hatással bírt az eseményünk. A Miskolci Egyházmegye intézményébe, ahová rengeteg környező településről járnak tanulók, és a hátrányos helyzetű gyermekek fejlesztése is kiemelt. Az edelényi intézmény tanulóit itt Budapesten is lehetőségünk nyílt a Kutatók Éjszakája keretében fogadni”.

A fényképeket Sárai Judit készítette, Óbudai Egyetem

Részlet az RTL Klub híradójából