Lányok Napja STEM-orientált programokkal

Az Óbudai Egyetem STEM Irodája is részt vett, a Nők a Tudományban Egyesület és az Óbudai Egyetem által szervezett Lányok Napja programsorozaton. Az Óbudai Egyetem – Neumann János Informatikai Karon az egyetemen oktató és kutató hölgyekkel találkozhattak az érdeklődők, kérdezhettek a munkájukról, alkalmuk nyílt a megismerkedni a hallgatókkal is, akik az egyetemi életről meséltek.

Intézményünkben öt budapesti, illetve a székesfehérvári karon tartották meg a nyílt napot. A tudomány, technológia, mérnöki és matematika területekhez közelálló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap eseményeire a diáklányokat színes programmal vártuk a diáklányokat laborbejárásokkal, egyedi ajándékokkal, játékokkal.

Márton Zoltán, a STEM Iroda projekt koordinátora tájékoztatta az érdeklődő tanulókat arról, hogy Magyarországon kidolgozott cselekvési terv gondoskodik arról, hogy a női hallgatók aránya növekedjen és a műszaki tudományok területén csökkenjen a lemorzsolódás. Megerősítette, hogy az Óbudai Egyetem mind a női oktatók, mind a női hallgatók területén évről-évre számos tevékenységet végez, hogy az egyenlőség jellemezze az intézmény, és már most fel tud mutatni eredményeket, a női munkavállalók, ide értve a női oktatókat a műszaki tudományok területén is.

A látogatók előtt megnyíltak az elzárt kutatólaborok is, ahol humanoid robotokkal találkozhattak, és megnézhették azt is, hogyan működik a 3D nyomtató. A nap folyamán kipróbálhatták, milyen programozni, és hallhattak arról is, hogyan segíti a mesterséges intelligencia a rákkutatást, milyen táborokkal várják a fiatalokat a nyár folyamán. A Neumann János Szakkollégium tagjai a hallgatói projektekkel mutatkoztak be, és segítettek eligazodni az IT Evolúció kiállítás tárgyai között is.