Kiberbiztonság fókuszban – Óbudai Egyetem a Biztonságos Internet Napján, Gödöllőn!

Kiberbiztonság fókuszban – Óbudai Egyetem a Biztonságos Internet Napján, Gödöllőn!

2025. február 5-én az Óbudai Egyetem is részt vett a Rendőrség által szervezett „Biztonságos Internet Napja” rendezvényen Gödöllőn. Az esemény nyitóelőadását Prof. Dr. Rajnai Zoltán, a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar dékánja tartotta, aki a digitális manipuláció pszichológiai hatásait és a megtévesztő stratégiák felismerésének fontosságát ismertette. A rendezvény 450 érdeklődőt vonzott, és az Óbudai Egyetem standja kiemelkedő sikert aratott, interaktív bemutatóival és szakértői tájékoztatóival hozzájárulva a tudatosabb internethasználathoz.

A kibermegtévesztés pszichológiája – manipuláció, érzelmi sokk és azonnali döntések az online térben

Pódiumbeszélgetés Prof. Dr. Rajnai Zoltán Dékánnal

Prof. Dr. Rajnai Zoltán, a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar dékánja előadóként vett részt az első pódiumbeszélgetésen, amely a digitális manipuláció pszichológiai hatásait vizsgálta. Az előadás bemutatta az online térben alkalmazott befolyásolási technikákat, valamint azok érzelmi és döntéshozatali következményeit. Rajnai professzor gyakorlati példákon keresztül segítette a résztvevőket a megtévesztő stratégiák felismerésében és elkerülésében, elősegítve ezzel a tudatosabb és biztonságosabb internethasználatot.

Cyberbullying bemutatása
Prof. Dr. Rajnai Zoltán

Az egyetem szakmai delegációját az alábbi munkatársak alkották:

Megismerkedhettek az érdeklődők az egyetem képzéseivel és kutatásaival

Az egyetem saját standokkal is jelen volt a rendezvényen, ahol az érdeklődők megismerkedhettek az intézmény kiberbiztonsági és biztonságtechnikai képzéseivel, kutatási projektjeivel, valamint az Óbudai Egyetem Kiber Akadémiájával.

A standnál egyetemi oktatók, kutatók és a Hallgatói Önkormányzatok elnökeinek és képviselőinek közreműködésével zajlottak az interaktív programok. Az Óbudai Egyetem Hallgatói Önkormányzatának képviselői is aktívan részt vettek az eseményen, hogy tájékoztassák az érdeklődőket az egyetemi élet lehetőségeiről és a hallgatói közösség szerepéről:

A STEAM Iroda – Magyarországi STEAM Platform egy különleges programmal is készült:

„Hadbiztonság és Vagyonvédelem a Minecraft világában” című Nyári Gyerekegyetemi táborukat mutatták be, hogyan lehet a játék világában modellezni és szimulálni biztonságtechnikai kihívásokat, ami különösen a fiatalabb résztvevők körében aratott sikert.

Óbudai Egyetem standja
Márton Zoltán (ÓE) és Csiki Zoltán (CyeberGuard Kft)

Share this post