EU STEM Coalition Közgyűlés – Oktatás és munkaerőpiac

Az EU STEM-koalíció 2022.10.12-ei közgyűlése a STEM-oktatás és a munkaerőpiac sürgősségére, szükségleteire és megoldásaira összpontosít. A 1,5 órás virtuális programban előadások hangzanak el, amelyek kiemelik a következőket:

• Az ipar igényei és kihívásai (Françoise Chombar, a Melexis Semiconductor Solutions társalapítója és elnöke).
  • Kutatás és politika a STEM területén (Akvile Motiejunaite-Schulmeister, elemző és az Eurydice “Increasing Achievement and Motivation in Mathematics and Science Learning in Schools” (Az iskolai matematikai és természettudományos tanulás eredményességének és motivációjának növelése) című mérföldkőnek számító tanulmány társszerzője).
  • Legjobb gyakorlatok az Egyesült Államokból (James Brown, a STEM Oktatási Koalíció igazgatója az Egyesült Államokban).
  • Az EU következő intézkedései (Martin Kern, az Európai Innovációs és Technológiai Intézet igazgatója).

További részletek az alábbi linken találhatóak: