AZ ONLINE VILÁG VESZÉLYEI. HOGYAN VÉDJÜNK MEG GYEREKEINKET AZ ONLINE BÁNTALMAZÁSTÓL, BANKI ADATAINKAT A CSALÓKTÓL?

Gyömrő városában hirdetik az eseményünket, melynek célja felhívni a figyelmet az online tér veszélyeire, és bemutatni, hogyan védhetjük meg gyermekeinket az online bántalmazástól, valamint banki adatainkat a csalóktól. A rendezvényre minden érdeklődőt díjtalanul várnak.

Az eseményen két kiemelkedő szakember tart előadást. Prof. Dr. Rajnai Zoltán, Magyarország nemzeti kiberkoordinátora és az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának dékánja beszél a banki adatok biztonságáról, és bemutatja az adathalászat legújabb módszereit. Horváth-Kiss Anikó, okleveles biztonságtechnikai mérnök és az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskola doktorandusza a kiberbiztonság terén végzett kutatásaira építve beszél az online gyermekbántalmazás elleni védelem fontosságáról.

Az előadásokat Márton Zoltán, biztonságtechnikai mérnök és a Magyarországi STEM Platform projekt koordinátora vezeti. A program során a résztvevők betekintést nyernek az adathalászat legújabb trendjeibe, megismerik a csalók által alkalmazott módszereket, és megtanulnak hatékonyan védekezni ellenük. Emellett részletesen tájékozódhatnak az online térben előforduló gyermekbántalmazásról, és olyan stratégiákat ismerhetnek meg, amelyek segítségével felismerhetik és megelőzhetik az ilyen jellegű eseteket.

Az eseményen résztvevőknek lehetőségük lesz feltenni kérdéseiket a szakértőknek, akik a program végén egy zárszóban foglalják össze a legfontosabb tanulságokat és ajánlásokat.

Helyszín: Hankó István Művészeti Központ, 2230, Gyömrő, Fő u. 1/b

Szervezők: