A nepáli Tribhuvan Egyetem oktatója az Óbudai Egyetemen

Dr. Basanta Joshi az Erasmus+ oktatócsere program keretében érkezett az Óbudai Egyetemre a Neumann kar és a STEM Iroda meghívására.

Az oktatókkal folytatott megbeszélések mellet előadást tartott az angol nyelvű képzésünkben. Előadásában beszélt magáról, tanulmányairól, Nepálról, az ottani kultúráról, főbb kutatási területeiről, valamint az egyetemükről, a laborjaikban folyó projektekről és az egyetemük innovatív startupjairól.

Dr. Joshi mérnöki doktori címét a japán Osaka Sangyo Egyetemen szerezte, jelenleg különböző graduális és posztgraduális kurzusokat tart a nepáli műszaki egyetem elektronikai és számítástechnikai tanszékén, valamint különböző informatikai projektekben vesz részt tanácsadóként.

Fontos számomra az innovatív, kihívást jelentő és kutatásorientált projektekben való munka. Szívesen fejlesztem készségeimet és osztom meg tudásom. Tudományos és kutatási tapasztalataimmal útmutatást tudok nyújtani a kutatási munkák és az informatikai projektekhez kapcsolódó tanácsadási szolgáltatások iránt érdeklődő hallgatóknak.”