Őszi STEM Show az Óbudai Egyetemen

Az Óbudai Egyetem STEM Irodája ismét izgalmas eseménnyel színesítette a középiskolások életét. A 2024. szeptember 12-én megrendezett Őszi STEM Show-ra a Székesfehérvári SZC Vajda János Technikum 50 fős delegációja érkezett, hogy megismerkedjen a felsőoktatás és a STEM világával.

A diákokat az izgalmas délelőtti programon Dr. Kertész Gábor dékánhelyettes köszöntötte, majd Márton Zoltán, a STEM iroda vezetője bemutatta a vendégeknek a STEM világának izgalmas lehetőségeit. Kirchhof Sándor Minecraft és LEGO táborokról szóló előadása után a diákok saját kezükbe vehették a technológia irányítását. A LEGO Mindstorms EV3 robotok segítségével megismerkedhettek a szenzorok működésével és a robotika alapjaival.

IMG_1121
IMG_3325

A BARK – Bejczy Antal iRobottechnikai Központ látogatása során pedig a legmodernebb technológiákba nyerhettek betekintést Zsoldos Pannával. A Da Vinci sebészrobot, a mintaválogató robot és a robotkutya bemutatása remélejük, felejthetetlen élményt nyújtott a fiataloknak.

Az Óbudai Egyetem STEM Irodája hosszú távon is elkötelezett a fiatalok STEM iránti érdeklődésének felkeltése mellett. A hasonló rendezvényekkel szeretnék megmutatni a diákoknak, hogy a mérnöki munka nemcsak izgalmas, de a jövő kulcsa is.