Az Óbudai Egyetem első, akkreditált STEM tanártovábbképzése kétszeres túljelentkezéssel indult!

Az Óbudai Egyetem első, akkreditált STEM tanártovábbképzése kétszeres túljelentkezéssel indult!

Kétszeres túljelentkezéssel indult az Óbudai Egyetem (RRF-2.1.2-21-2022-00019 – ‘Gyakorlatorientált képzésfejlesztés az Óbudai Egyetemen az Ipar 4.0 jegyében) 30 órás, ingyenes, élményalapú STEM pedagógus továbbképzése, hogy egy olyan gyakorlatorientált, élményalapú tanulási lehetőséget teremtsen, melynek során változatos pedagógiai és módszertani eszközöket, újdonságokat ismerhetnek meg és próbálhatnak ki a pedagógusok, melyeket a mindennapi STEM tanítási gyakorlatukban alkalmazhatnak.

Célunk, hogy a résztvevők képesek legyenek a tanulók számára motiváló tanórákat tartani, és fel tudják kelteni a tanulók érdeklődését a STEM életpályák iránt. Továbbá, egy olyan szakmai műhelyt kívánunk létrehozni, amely a STEM oktatásban felhasználható, a diákok tanulási motivációját növeli, és ezáltal innovatív tanítási eszközök, tanítási segédletek születnek.

A 4 modulból álló továbbképzés témái:

  • Gamifikáció a tanulói motiváció erősítéséért – Dr. Barbarics Mártával, az Eötvös Loránd Tudományegyetem adjunktusával
  • Játékosítás a STEM oktatásban – Márton Zoltánnal, az Óbudai Egyetem STEM irodájának vezetőjével
  • Iskolán kívüli foglalkozások, helyszínlátogatások az élményalapú oktatásértDr. Angyal Zsuzsannával, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karának vezető mesteroktatójával
  • Mesterséges intelligencia a STEM oktatásban – Kővári Bálinttal, az Asura Technologies Machine Learning csapatának vezetőjével, a Budapesti Műszaki Egyetem tudományos munkatársával

A nagy érdeklődés és a túljelentkezés jól mutatja, hogy a pedagógusoknak valóban igényük van ilyen típusú, gyakorlatorientált továbbképzésekre, így mindenképp tervezzük a program folytatását 2025-ben!

Dr. Barbarics Márta, az Eötvös Loránd Tudományegyetem adjunktusa

Vállalati támogató partnerünk az ASURA Technologies Zrt.

A továbbképzés költségeit az Európai Unió RRF-2.1.2-21-2022-00019 – ‘Gyakorlatorientált képzésfejlesztés az Óbudai Egyetemen az Ipar 4.0 jegyében’ című projektből az Óbudai Egyetem finanszírozza.

Share this post