Sikeres volt a “Kiberbiztonsági workshop családoknak!” esemény Gyömrőn

A digitális biztonság jegyében zajlott le 2024. május 11-én a "Kiberbiztonsági workshop családoknak!" rendezvény a gyömrői Hankó István Művészeti Központban, ahol számos család vett részt ezen az informatív és interaktív programon.

A rendezvény reggel 09:00-kor kezdődött a vendégek fogadásával, majd az esemény Molnárné Török Réka, Alpolgármester Asszony hivatalos megnyitójával és Márton Zoltán Főszervező Úr köszöntőjével folytatódott. A nap folyamán különféle értékes előadások hangzottak el, amelyek a digitális korszak kihívásaival és a kibertérbeli veszélyek elleni védekezés modern stratégiáival foglalkoztak. Dr. Eigner György Dékán Úr és Laczi Szandra Anna Kibervédelmi szakember előadása a ChatGPT  felelős használatára és a digitális személyazonosság védelmére összpontosított, míg Márton Zoltán Projekt koordinátor  és Kirchhof Sándor Játékfejlesztő a biztonságtudatosság fontosságát hangsúlyozták a Minecraft és a gamifikáció világa által. Az 1. szekciót pedig Prof. Dr. Rajnai Zoltán Magyarország Kiberkoordinátorának előadása zárta, az online gyermekbántalmazás megelőzéséről és kezeléséről, illetve a különböző internetes és telefonos adathalász csalások kivédéséről.

Dr. Eigner György Dékán és Laczi Szandra Anna Kibervédelmi szakember
Márton Zoltán Projekt koordinátor és Kirchhof Sándor Játékfejlesztő
Prof. Dr. Rajnai Zoltán Magyarország Kiberkoordinátora

Az előadássorozat első felét, egy kávészünet követte, amely után további előadásokkal folytatódott a program. Balogh Zsolt József Őrmester Úr a bűnmegelőzési stratégiákról és a Gondosóra programról beszélt, míg Fülöp Tamás Igazságügyi szakértő a számítógépes bűncselekményekre és azok megelőzésére irányította a figyelmet.

Balogh Zsolt József Őrmester
Fülöp Tamás Igazságügyi szakértő

A rendezvényt nem csak előadások, hanem gyakorlati workshopok is színesítették, ahol a résztvevők közvetlenül kaphattak tanácsokat a kiberbiztonsági szakértőktől. Az eseményen a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság, az Óbudai Egyetem, a Magyar Kiberbiztonsági Klaszter szakértői is jelen voltak.

A “Kiberbiztonsági workshop családoknak!” eseményt az Óbudai Egyetem, a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság, a Magyar Kiberbiztonsági Klaszter, Gyömrő Város Önkormányzata, a Kutatók Éjszakája programsorozat és a Hankó István Művészeti Központ szervezte.

KUT_24_25

A projekt az Európai Unió finanszírozásával valósul meg. A kifejtett nézetek és vélemények azonban kizárólag a szerző(k) sajátjai, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy az Európai Kutatási Végrehajtó Ügynökség (REA) véleményét. Ezekért sem az Európai Unió, sem a támogatást nyújtó hatóság nem tehető felelőssé.