Nyári Gyerekegyetem

180 180 people viewed this event.

A táborban résztvevő tanulók megismerkedhetnek a megújuló energiaforrások és a zöld alternatívák világával, az energiaellátás működésével, valamint az okosváros-fejlesztési stratégiák és eszközök alkalmazásával.

A táborozók a továbbfejlesztett Minecraft, virtuális környezetében mélyíthetik el ismereteiket több, főként műszaki (energetika, elektronika) és természettudományos (fizika, matematika) tárgykörben.

Napról-napra modellezik az energiaforrásokat, így tehát a nap- és szélenergiát, majd a víz- és atomenergiát. A virtuális téren kívül, a valós térben is folyni fog a munkavégzés, ilyen lesz majd a forrasztás és az áramkörépítés is.

Célunk, hogy a jelentkező tanulók akadémikus készségei (problémamegoldás, környezettudatosság, rendszerszemlélet), és finom készségei (kreativitás, önbizalom, koncentráció) fejlődjenek, aktivizálódjanak, valamint betekintés nyerjenek az Óbudai Egyetem életébe, mindennapjaiba.

Jelentkezés

To register for this event please visit the following URL: https://stem.uni-obuda.hu/jelentkezesi-lap-szigetvaros →

Date And Time

2024-07-29 @ 08:30 to