Az Óbudai Egyetem STEM stratégiai fejlesztései

Támogatási összeg:

384 485 158 Ft

A program célja:

Az elmúlt évek országos felvételi statisztikáinak elemzése rámutat arra a jelenségre hazánkban, hogy egyre kevesebben jelentkeznek MTMI/STEM képzésekre, ami a munkaerőpiaci szereplők visszajelzései alapján már-már a gazdaság stabilitását, illetve a tovább fejlődés lehetőségét veszélyezteti. A munkaerő utánpótlás terén jelentős problémát okoz, hogy miközben a rendszerváltás óta megnégyszereződött a felsőoktatásban tanulók száma, az MTMI/STEM jelentkezők, valamint az e területeken végzettséget szerzők aránya fokozatosan csökken, illetve nem növekszik megfelelő mértékben. A projekt alapvető célja, hogy az Óbudai Egyetem és a Technológiai Oktatásért Alapítvány konzorciumának proaktív tevékenységével növekedjen azon fiatalok száma, akik a matematikai, természettudományi, informatikai, műszaki (MTMI/STEM) felsőoktatási szakokra jelentkeznek, és ezáltal növekedjen a felsőfokú képzettségi szint aránya. A projekt kifejezetten, de nem kizárólag a hátrányos földrajzi, társadalmi, gazdasági helyzetből származó magyar fiatalokra fókuszál. A konzorcium a projektben végrehajtott programjainak és feladatinak teljesítésével szignifikánsan hozzájárul ahhoz, hogy a magyar társadalomban segítségre szoruló fiatal korúak képzési szintje javuljon és nagyobb eséllyel szerezzenek felsőfokú képesítést az MTMI szakokon.

Honlap:

EFOP-3.4.4-16-2017-00019 | Óbudai Egyetem (uni-obuda.hu)